soup-1006694_1920

Genodieta – dieta opracowana na podstawie kodu DNA

soup-1006694_1920

Znalezienie odpowiedniej dla siebie diety to nie lada wyzwanie. Najlepiej jest skorzystać z porady dietetyka, który wybierze dla każdego pacjenta najlepszą opcję żywieniową. Ostatnio bardzo popularna stała się genodieta, czyli dieta dostosowana do naszego profilu genetycznego. Sprawdźmy, na czym dokładnie polega i komu jest szczególnie polecana.

Genodieta – co to jest?

Istota genodiety oparta jest na kodzie DNA, na podstawie którego opracowuje się indywidualny plan żywieniowy. W celu uzyskania wszystkich niezbędnych informacji przeprowadza się test DNA. Jest to dieta, którą można idealnie dostosować do każdej osoby. Daje gwarancję, że produkty, które spożywamy nie zaszkodzą nam i pomogą osiągnąć idealną sylwetkę – zgodnie z genotypem.

Genotyp a dieta

Genotyp to zespół genów, warunkujących właściwości dziedziczne – każdy żywy organizm ma swój indywidualny. Na jego podstawie można określić, co dla naszego organizmu będzie odpowiednie i zdrowe. W genach zapisanych jest mnóstwo informacji dotyczących człowieka – nawet te odnoszące się do jego zdolności metabolicznych oraz nietolerancji składników żywieniowych. Dieta opracowana na podstawie genów pozwala dopasować najlepszy jadłospis, zmienić nawyki żywieniowe, a także zapobiec wielu chorobom. Warto odwiedzić profesjonalny gabinet dietetyczny, taki jak w Anlaya Day Spa, aby dowiedzieć się, czego potrzebuje nasz organizm.

Genodieta – na czym dokładnie polega?

Jeśli zdecydujemy się na genodietę, to na początku należy wykonać test DNA. Próbkę materiału do badania pobiera się z wewnętrznej części policzka. W wyniku analizy laboratoryjnej otrzymujemy informacje na temat naszego kodu DNA. W kolejnym etapie wyniki badania są analizowane przez dietetyka, który opracowuje odpowiedni dla pacjenta plan żywieniowy. Cała procedura trwa około 3 tygodni.

Genodieta – moduły informacyjne zawarte w profilu genetycznym

  • genodiet slim – to identyfikacja typu metabolicznego. Dostarcza informacje na temat tłuszczów i węglowodanów, pozwalając na precyzyjne ustalenie potrzebnych proporcji tych składników odżywczych,
  • genodiet health – to identyfikacja wariantów genetycznych procesów metabolicznych, m.in.: cholesterolu, kwasu foliowego, procesu detoksykacji, witaminy D. Te informacje pozwalają skomponować optymalny plan żywieniowy,
  • genodiet sensor – to identyfikacja wariantów genów odpowiedzialnych za genetycznie uwarunkowaną nadwrażliwość lub nietolerancję pokarmową.

Genodieta – komu jest polecana?

Genodieta może być stosowana u każdego, niezależnie od wieku. Pomaga pozbyć się nadmiernych kilogramów i wyszczuplić sylwetkę, ale także pozwala na przytycie – tym, którzy tego potrzebują i chcą odzyskać zdrowy wygląd.

Zalety genodiety

  • dieta indywidualnie dobrana do naszych potrzeb żywieniowych,
  • bezpieczna i zdrowa,
  • przeznaczona dla każdego,
  • skuteczny sposób na odchudzanie,
  • pomaga przybrać masę ciała, kiedy pacjenci chcą powrócić do zdrowego wyglądu,
  • jemy tylko rzeczy, które są tolerowane przez nasz organizm,
  • dieta uczy zdrowych nawyków żywieniowych.

Dobór odpowiedniej dla nas diety nie musi już być trudnym zadaniem. Nasz organizm sam określi, co działa na niego dobroczynnie i tym samym wpływa na utrzymanie pięknej sylwetki. Genodieta to doskonała metoda, która jest efektem analizy informacji zapisanych w naszym kodzie DNA.