fryzura komunijna

Fryzury komunijne – jak uczesać dziecko na komunię?

Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie dla każdego dziecka. Dziewczynki na długo przed uroczystością marzą o pięknych, białych sukniach, w których będa wyglądać jak księżniczki. Warto zadbać, by cały wygląd prezentował się tego dnia jak najlepiej, dlatego dobrze zwrócić uwagę na każdy szczegół. Nie mniej ważna niż sukienka jest fryzura, która stanowić będzie dopełnienie kreacji dziecka. Jako że okazja jest wyjątkowa, uczesanie także powinno być wyjątkowe, a przy tym pasować do wianka, sukienki i reszty dodatków. Na co warto postawić, by dziecko w tym ważnym dla niego dniu wyglądało wyjątkowo?

fryzura komunijna

Fryzura dla dziewczynki

Każda dziewczynka marzy, by w dniu pierwszej komunii wyglądać pięknie. Jednak pięknie w tym wypadku oznacza skromnie, ponieważ dzieci najlepiej wyglądają w delikatnych fryzurach. Naturalność i dziewczęcość to atuty dziewczynek w wieku komunijnym, warto więc podkreślić je odpowiednim uczesaniem, a nie przyćmić, wydobywając na pierwszy plan wymyślne upięcia.

Fryzjerzy z Anlaya Day Spa podkreślają, że odpowiednia fryzura komunijna powinna być delikatna i subtelna, a jednocześnie odświętna, by podkreślić charakter okazji. Doskonale sprawdza się delikatne upięcia, warkocze i loki, które będą wyglądać naturalnie.

Jakie fryzury na komunię dla dziewczynek będa najlepszym wyborem?

  • warkocze: holenderskie, dobierane, korona z warkocza,
  • rozpuszczone włosy,
  • delikatne upięcia,
  • naturalne fale.

Fryzura komunijna jako dopełnienie stroju

Stylizacja na każdą okazję powinna być dobrana i dopasowana tak, by wszystkie jej elementy ze sobą doskonale współgrały. Nie inaczej jest w przypadku komunii. Warto, wybierając fryzurę, kierować się pozostałymi elementami wyglądu, takimi jak: sukienka i wianek. W przypadku, kiedy dziewczyna idzie do pierwszej komunii świętej w skromnym, delikatnym wianku, można pokusić się o bardziej efektowną fryzurę. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku warkocz lub upięcie z warkoczy, jednak nadal należy pamiętać, że jest to uczesanie dla małej dziewczynki, powinno być zatem subtelne. Jeśli wianek jest bogato zdobiony, nie warto dodawać do niego skomplikowanej fryzury. W takim wypadku najlepiej pozostawić włosy rozpuszczone, ewentualnie dodać delikatne, dziewczęce fale. Należy jeszcze pamiętać, że jeśli dziewczyna podczas komunii występuje w albie, najlepiej postawić na skromne uczesanie, które najlepiej będzie pasować do charakteru stroju.

Fryzury komunijne a wygląd dziecka

Uczesanie należy dopasować nie tylko do elementów stroju, ale przede wszystkim do wyglądu dziecka. Jeśli dziewczynka jest drobna i ma delikatną urodę, nie warto proponować jej loków, które mogą ją za bardzo przytłoczyć. Taka fryzura nie jest także dobrym pomysłem w przypadku, gdy dziewczynka jest posiadaczką prostych, lśniących włosów. Dobór uczesania do aparycji i wieku dziecka jest bardzo ważną kwestią – dzięki temu efekt końcowy będzie naturalny i adekwatny do okazji, a nie przerysowany. Profesjonalny fryzjer w odpowiedni sposób zajmie się włosami dziecka, tworząc fryzurę najbardziej dla niego odpowiednią.

Pierwsza komunia święta to dzień ważny i dla rodzica, i dla dziecka. Warto poświęcić nieco czasu i uwagi przygotowaniom stroju na tę wyjątkową okazję, a przy wybieraniu fryzury komunijnej postawić na naturalność i prostotę.