kwas hialuronowy

Eliksir młodości – kwas hialuronowy

kwas hialuronowy

Zmarszczki to głębokie załamania, które pojawiają się w naszej skórze. Właśnie wtedy skóra staje się cienka, wiotka i obwisła. Dla kobiet to dość kłopotliwe zjawisko, zwłaszcza, gdy zaczynają pokazywać się na szyi i dekolcie. Niestety z wiekiem pojawia się ich coraz więcej, a my zastanawiamy się jak skutecznie i szybko się ich pozbyć. Zaczynamy od domowych sposobów, które zazwyczaj nie pomagają. Na pomoc przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej kwas hialuronowy.


Kwas hialuronowy znajduje się w organizmie człowieka, a dokładniej w jego skórze. Występuje w postaci biopolimeru. Wraz z kolagenem stanowi podstawowy składnik skóry. Ponadto odpowiada ona za jej nawilżenie. Kwas jest najczęściej używanym wypełniaczem. Dlaczego? Jak twierdzą eksperci z Anlaya Day Spa za jego popularnością przemawiają przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Ważne jest, że wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozbawione jest ryzyka występowania reakcji alergicznych.

Dlaczego na szyi i dekolcie pojawiają się zmarszczki?

Szyja i dekolt to odsłonięte okolice, które najbardziej narażone są na ekspozycję słońca. W tych miejscach skóra jest bardziej delikatna i cieńsza. Na pojawienie się załamań w skórze wpływa również mniejsza liczba gruczołów łojowych, co powoduje pogorszenie zdolności regeneracyjnych naskórka. Wraz z wiekiem skóra staje się bardziej wiotka i mniej elastyczna.

Przeciwwskazania

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy,
  • choroba autoimmunologiczna,
  • skłonność do blizn,
  • obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami,
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki,
  • kobiety w ciąży lub karmiące piersią,
  • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze.

Jak wygląda zabieg?

Preparat kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest we wskazane miejsce bardzo cienką igłą lub mikrokaniulą. Przed wykonaniem procedury wstrzykiwania kwasu stosuje się miejscowe znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Trwa on od 30 do 60 minut. Specjaliści z Anlaya Day Spa tłumaczą, że po zakończeniu wypełniania zmarszczek możemy powrócić do zwykłej, niczym nieograniczonej aktywności, a jej jedynym efektem ubocznymi są łagodne obrzęki i zaczerwienienia, które szybko ustępują.

Komu zalecany jest zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie, która chce poprawić wygląd skóry szyi i dekoltu. Warto udać się na wypełnianie kwasem hialuronowym, gdy zauważy na swojej szyi i dekolcie załamania w skórze, pojawienie się fałd, bruzd czy też zwiotczeń.

Efekty zabiegu wypełniania zmarszczek dekoltu i szyi

Efekty zauważalne są tuż po zabiegu. Utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. W tym czasie kwas ulega stopniowej degradacji aż do całkowitej odnowy. Zaletą wypełniania zmarszczek jest fakt, który sprawia, że pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest poprawa jakości skóry, czyli jej elastyczności i napięcia.