dermapen

Dzięki zabiegowi Dermapen rozstępy na Twoim ciele staną się już tylko wspomnieniem!

dermapen

Nieestetyczne zmiany skórne w postaci rozstępów, blizn czy bruzd potrafią zepsuć nam nastrój i wygląd. Choć większości osób wydaje się, że to wyłącznie kwestia nieodpowiedniej diety, braku ruchu i zaniedbania, nie jest to prawda. Kiedy dieta nie pomaga, a wzmożona aktywność fizyczna nie przynosi oczekiwanych rezultatów, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Współczesne zabiegi upiększające potrafią zdziałać istne cuda, korzystając z pomocy specjalistów, mamy szansę znów poczuć się młodo i atrakcyjnie.

Czym są rozstępy?

Rozstępy pojawiają się na skórze ciała w postaci wrzecionowatych pasm, przypominających blizny. Skóra pokryta rozstępami wygląda na pomarszczoną i bynajmniej nie budzi pozytywnych skojarzeń. Zmiany te pojawiają się w obszarach ciała pozbawionych włosów, gruczołów potowych i łojowych. Przyczyn takiego stanu może być wiele.

Przyczyny powstawania rozstępów

Trudno jednoznacznie określić, co jest przyczyną rozstępów. Nie mniej wśród aspektów sprzyjających ich powstawaniu wymienić należy:

  • otyłość i nadwagę,
  • okres dojrzewania i menopauzy,
  • ciążę,
  • nadmierny przyrost masy mięśniowej,
  • predyspozycje genetyczne,
  • choroby endokrynologiczne,
  • nadczynność nadnerczy,
  • przyjmowanie leków steroidowych,
  • chorobę Cushinga (nadmierne wydzielanie kortykosteroidów).

Dobra wiadomość jest taka, że rozstępy można skutecznie leczyć, a jednym z miejsc, do których warto się udać jest gabinet medycyny estetycznej Anlaya Day Spa w Józefowie.

Na czym polega leczenie rozstępów metodą DERMAPEN?

Najczęstszymi miejscami lokalizacji rozstępów są uda, brzuch, piersi i pośladki. Nieestetycznie wyglądające zmiany można usunąć m.in. poddając się zabiegowi Dermapen.

Dermapen to nazwa urządzenia, które wykorzystuje mechanizm mezoterapii igłowej. Specjalna głowica wyposażona jest w pulsujące mikroigły, które pozwalają aktywnym substancjom przedostać się w głąb ciała pacjenta. Po dotarciu do głębszych warstw skóry składniki czynne pobudzają ją do odbudowy i wygładzają, co z kolei powoduje redukcję i rozjaśnienie rozstępów.

Dzięki temu zabiegowi pacjenci mają szansę pozbyć się rozstępów, a także blizn i zmarszczek, a wszystko to za sprawą pobudzenia organizmu do produkcji kolagenu i elastyny – włókien odpowiadających za właściwe napięcie skóry. Cały zabieg trwa od 30 do 40 minut i jest praktycznie niebolesny.

Ewentualny obrzęk bądź delikatne zaczerwienienie znika równie szybko. Specjaliści zalecają powtórzenie zabiegu w czterech seriach dla uzyskania najbardziej satysfakcjonujących efektów.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Mezoterapia igłowa Dermapen jest procedurą, której z powodzeniem mogą poddać się osoby pragnące uelastycznić swoją skórę, zniwelować zmarszczki, bruzdy, rozstępy, przebarwienia i blizny na skórze.

Dzięki zabiegowi pozbędziemy się nieestetycznych zmian skórnych, a nasze ciało znów będzie wyglądało na sprężyste, pełne energii i świeżości. Do zabiegu Dermapen nie powinny przystępować panie w ciąży lub karmiące piersią. Osoby chorujące na nowotwory, zmagające się z opryszczką lub trądzikiem również powinny zrezygnować z Dermapen.