dieta

Czy dieta cud naprawdę istnieje? Zamiast wierzyć w mity, lepiej zaufać specjaliście, czyli dietetyk nie taki straszny

dieta

Odchudzanie nigdy nie jest łatwe i przyjemne, a niestety, coraz więcej osób boryka się z nadwagą lub niezadowoleniem z powodu wyglądu swojego ciała. Nadmiar kilogramów przyczynia się nie tylko do złego samopoczucia, lecz także do wielu (mniej lub bardziej) groźnych chorób i innych przypadłości zdrowotnych. Nie istnieje żadna dieta cud, która byłaby doskonała dla każdego i pozwalała na uzyskanie wymarzonej sylwetki bez żadnego wysiłku. Dlatego, aby nie wpaść w pułapkę efektu jo-jo itp. najlepiej skorzystać z profesjonalnej porady dietetyka.

Odchudzająca dieta cud nie istnieje

Nie mają racji ci, którzy uważają, że wystarczy jeść mniej, aby szybko i trwale schudnąć. Istota problemu nie leży w tym, ILE jemy, ale w tym, CO jemy. Dobra dieta odchudzająca to taka, w której dostarczamy naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników w takiej ilości, jaka jest dla nas najbardziej odpowiednia. Naprawdę trudno na własną rękę zrozumieć potrzeby swojego organizmu i dokładnie określić, co powinniśmy spożywać, a czego się wystrzegać, również wielkość i kaloryczność potraw to sprawa bardzo indywidualna.

Każdy człowiek jest inny, ma inną budowę ciała, inny metabolizm, wreszcie – inne upodobania kulinarne. Właśnie dlatego, nie należy wierzyć kolejnym cudownym dietom, które obiecują spektakularną utratę wagi przy niemal minimalnym wysiłku. To się po prostu nie dzieje. Nawet jeśli rzeczywiście uda nam się schudną, np. jedząc przez jakiś czas tylko kiszoną kapustę, to i tak (prędzej czy później) dopadnie nas efekt jo-jo, który przeważnie powoduje, że nie tylko wracamy do poprzedniej wagi, lecz także dostajemy ,,bonusowe’’ kilogramy. Nie tędy droga.

Dietetyk prawdę ci powie

Wszystkie osoby, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, a przy tym jeść smacznie i zdrowo, powinny udać się po profesjonalną poradę dietetyczną. Dietetyk to osoba, która ułoży dla nas indywidualny jadłospis, złożony ze wszystkich składników, które są dla organizmu niezbędne, ale to nie wszystko. Specjalista przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, z którego dowiaduje się m.in., o tym,  jaki prowadzimy tryb życia, czy uprawiamy sport, jakie mamy oczekiwania względem własnego ciała, czy na coś chorujemy oraz jakie potrawy i produkty są przez nas lubiane bądź nie. Oprócz tego szczegółowo sprawdzany jest skład ciała, który pozwala dokładnie określić, czego w naszym organizmie jest za dużo, a czego za mało. Na podstawie tych wszystkich informacji, dietetyk jest w stanie opracować dietę dobraną do indywidualnych potrzeb, która będzie skuteczna, smaczna, a przede wszystkim zdrowa. Dobry dietetyk to także dobry motywator, co to znaczy? Taka osoba pomoże, kiedy pojawią się trudności i chwile zwątpienia, będzie dopingować i wsłucha się w potrzeby pacjenta.

Osoby, które nie mają czasu na robienie przemyślanych zakupów oraz codzienne gotowanie, nie muszą się martwić. W takim wypadku warto skorzystać z usług specjalistów w takich miejscach, jak na przykład Anlaya Day Spa, ponieważ oprócz tego, że znajdziemy tam wykwalifikowanego dietetyka, możemy jeszcze zamówić specjalny catering dietetyczny, który będzie dopasowany do zaleceń specjalisty i dostarczany bezpośrednio do naszego domu w takiej ilości i z taką częstotliwością, jak zostało to wcześniej ustalone. Dzięki takiemu działaniu, możemy bez obaw odchudzać się skutecznie, mądrze i zdrowo.