rozstepy

Dermapen – sposób na leczenie rozstępów

rozstepy

Rozstępy są bardzo częstym defektem kosmetycznym na ciele wielu kobiet. To charakterystyczne wrzecionowate pasma pojawiające się w okolicy ud, brzucha, pośladków czy piersi. Powstają pod wpływem rozciągania skóry, jakie ma miejsce w okresie ciąży lub w następstwie wahań wagi. Ten powszechny problem estetyczny niestety trudno zlikwidować przy pomocy tradycyjnych metod. Gabinety medycyny estetycznej oferują swoim klientkom wiele sposobów walki z rozstępami, jednak ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszy się Dermapen.

Dlaczego powstają rozstępy?

Rozstępy pojawiają się na skórze stopniowo, w kilku etapach. Na początku przybierają postać cienkich pasków o różowym zabarwieniu. Po pewnym czasie zmieniają się: wydłużają, poszerzają i stają się coraz ciemniejsze. Na ich powstanie ma wpływ przybieranie wagi podczas ciąży, zmiany hormonalne, duże wahania wagi oraz proces mechanicznego rozciągania skóry.

Jak zapobiegać powstawaniu rozstępów

 • Należy dbać o stałą wagę, powinniśmy unikać gwałtownych spadków masy ciała i przybierania dodatkowych kilogramów.
 • Zaleca się profilaktyczne stosowanie kremów, balsamów, oliwki, w celu nawilżenia skóry.
 • Wskazana jest aktywność fizyczna, która wspomaga utrzymanie elastyczności skóry.
 • Pomocne są także zabiegi oferowane przez salony kosmetyczne.

Dermapen – jako sposób na leczenie rozstępów

Dermapen to urządzenie działające jak popularna mezoterapia igłowa. Pozwala skutecznie pozbyć się rozstępów i innych niepożądanych zmian skórnych, jak zmarszczki czy blizny. Wyposażone jest w pulsujące mikroigły, których działanie pozwala substancjom czynnym wniknąć w głąb skóry i tym samym stymulować jej odbudowę. W efekcie rozstępy ulegają wygładzeniu i widocznemu rozjaśnieniu. Jak podkreślają specjaliści z salonu Anlaya Day Spa, zabieg Dermapen trwa około 30-40 minut, a jego bolesność jest zredukowana do minimum. Po jego zakończeniu możliwe jest wystąpienie delikatnego obrzęku i zaczerwienienia, które zazwyczaj szybko ustępuje.

Efekty po zabiegu

Dzięki zabiegowi Dermapen można pozbyć się nieestetycznych i wstydliwych dla wielu kobiet zmian skórnych, m. in. rozstępów i blizn, a także w widoczny sposób poprawić sprężystość ciała. Dzieje się tak za sprawą zapoczątkowanych w skórze procesów syntezy kolagenu i elastyny.

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej Dermapen:

 • wiotkość i utrata jędrności skóry,
 • pogarszająca się elastyczność skóry,
 • rozstępy,
 • zmarszczki i bruzdy,
 • blizny (potrądzikowe i oparzeniowe),
 • przebarwienia skórne.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Dermapen

 • Metoda niezalecana jest dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
 • Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są choroby nowotworowe.
 • Zabiegu nie wykonuje się podczas aktywnej opryszczki i wykwitu trądzikowego.

Dermapen – dlaczego warto skorzystać z zabiegu?

Kiedy nie pomagają kremy i balsamy, warto zastanowić się, czy nie pomóc sobie w inny sposób. Nieestetyczne rozstępy warto zniwelować poprzez poddanie się zabiegowi Dermapen. Jak podkreślają kosmetolodzy, to jedna z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych metod mezoterapii igłowej, dzięki której trwale i bezpiecznie można pozbyć się niechcianych zmian z okolic brzucha, ud czy pośladków.

Więcej informacji na temat zabiegu Dermapen można znaleźć na stronie salonu Anlaya Day Spa w Józefowie koło Otwocka.