dermapen (2)

Dermapen – skuteczne leczenie rozstępów

Rozstępy mogą być źródłem wielu kompleksów. Choć nie są groźne dla zdrowia, stanowią jednak poważny defekt natury estetycznej. Warto zaznaczyć, że jest to problem bardzo powszechny – boryka się z nim aż 70% kobiet, w tym 90% kobiet ciężarnych. Jeśli i ty jesteś jedną z nich, pamiętaj, że im wcześniej rozpoczniesz walkę z rozstępami, tym większe będziesz miała szanse na powodzenie. Rozstępy najłatwiej usunąć na samym początku, kiedy nie doszło jeszcze do zabliźnienia. Później jednak wciąż można wiele zrobić, wpływając na znaczne zmniejszenie rozstępów – tak, żeby stały się praktycznie niewidoczne. Może w tym pomóc Dermapen – innowacyjne urządzenie, które pozwala na przeprowadzenie zabiegu kontrolowanego mikronakłuwania skóry

dermapen (2)

Skąd biorą się rozstępy?

Charakterystyczne wrzecionowate pasma na skórze pojawiają się najczęściej na udach i pośladkach. Czasem jednak spotyka się je także na brzuchu, rękach, a nawet na piersiach. Powstają w wyniku rozciągania się osłabionej skóry, na skutek zrywania się włókien kolagenu i elastyny. Na problem ten narażeni są przede wszystkim ludzie ze skłonnością do częstych wahań wagi, kobiety w ciąży, a także kulturyści.

Do dodatkowych czynników sprzyjających powstawaniu rozstępów należą:

  • skłonności genetyczne,
  • podwyższony poziom kortyzolu – tzw. “hormonu stresu”,
  • podwyższony poziom estrogenów (np. przy terapii hormonalnej w okresie menopauzy),
  • przyjmowanie glikokortykosteroidów (np. przy leczeniu chorób autoimmunologicznych).

Etapy powstawania rozstępów:

Faza zapalna – rozstępy mają postać sinoczerwonych prążków ułożonych prostopadle do kierunku rozciągania się skóry. W tym okresie rozstępy dopiero zaczynają się formować, a walka z nimi jest najbardziej skuteczna.
Faza bliznowacenia – rozstępy bledną, stają się mniej widoczne. Ostatecznie przybierają formę lekko zapadniętych perłowobiałych pasów, wyraźnie wyczuwalnych w dotyku.

Jak walczyć z rozstępami? Dermapen

Urządzenie Dermapen działa na zasadzie automatycznego mikronakłuwania skóry. Wyposażone w pulsujące mikroigły, pozwala na kontrolowane wstrzyknięcie w głąb skóry substancji czynnych, które intensywnie stymulują wydzielanie czynników wzrostu, produkcję nowego kolagenu i elastyny. W efekcie komórki skóry pobudzone zostają do kompleksowej odbudowy – wzmocniona zostaje ich struktura, a ciało staje się gładsze i jędrniejsze.

Zabieg mikronakłuwania skóry z wykorzystaniem urządzenia Dermapen trwa ok. 30-40 minut. Można go przeprowadzić m.in. w Anlaya Day SPA w Józefowie.

Dermapen – efekty zabiegu

Oprócz znacznego wygładzenia i rozjaśnienia rozstępów, kuracja z zastosowaniem Dermapenu niesie też ze sobą szereg innych pozytywnych efektów, m.in.:

  • ogólną poprawę sprężystości skóry,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • zmniejszenie blizn (w tym blizn potrądzikowych).

Po zabiegu

Po zakończeniu zabiegu na skórze mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia. Objawy te powinny jednak szybko ustąpić.

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do normalnych codziennych aktywności.

Dermapen – przeciwwskazania

Choć leczenie rozstępów z wykorzystaniem urządzenia Dermapen uważane jest za technikę bezpieczną, w niektórych przypadkach stosowanie jej nie jest wskazane. Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

  • choroby nowotworowe,
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • ciąża.