trwałe usuwanie owłosienia Anlaya.pl

Depilacja laserowa – kiedy inne metody zawiodły! Skuteczne i trwałe usuwanie owłosienia

Usuwanie owłosienia z ciała nie stanowi większego problemu, jeśli robimy to rzadko lub na małych obszarach ciała. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy nadmierne owłosienie odrasta dość szybko w miejscach, które pragniemy zachować gładkie. Kolejny problem pojawia się, gdy miejsce depilacji jest trudno dostępne. Depilacja bikini może być prawdziwym wyzwaniem. Jaki rodzaj usuwania włosków jest dla Ciebie najlepszy? Bardziej tradycyjna depilacja woskiem? A może depilacja laserowa? Już dziś przekonaj się, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza! Poznaj bliżej laserowe usuwanie owłosienia i przekonaj się, czy jest to metoda dla Ciebie.

Depilacja – kto jej potrzebuje?

Depilacja to czynność, której współcześnie podejmuje się zdecydowana większość kobiet.  W zależności od preferencji i potrzeb, usuwane jest owłosienie z większych lub mniejszych obszarów ciała, a także w tych łatwiej lub trudniej dostępnych miejscach. Można jednak stwierdzić, że depilowanie ciała jest jednym z podstawowych zabiegów wykonywanych dość regularnie. Potrzebują jej nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni.

Depilacja w domu

Usuwanie włosów w domu nie jest skomplikowanym procesem. Nie wymaga od nas niesamowitych środków czy warunków. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niechcianych włosków na własną rękę. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • depilacja woskiem – jest dość skuteczna, pozwala na szybkie usunięcie włosków z większych partii ciała. Nie jest jednak metodą najprostszą. Wiąże się z przygotowaniami zajmującymi dłuższą chwilę,
  • depilacja golarką – najbardziej tradycyjna metoda. Należy pamiętać, że nasza skóra potrzebuje wsparcia w postaci żelów lub pianek do golenia, aby nie uległa podrażnieniom i wysuszeniu,
  • wyrywanie pęsetą – ta metoda sprawdza się wyłącznie wtedy, kiedy mamy zamiar usuwać pojedyncze włoski tak jak w przypadku wyrywania brwi.

Niezależnie od wyboru sposobu depilacji, musimy liczyć się z tym, że usunięte owłosienie powróci na swoje miejsce w tempie zależnym od metody oraz naturalnych uwarunkowań.

Dlaczego depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest odpowiedzią na problem szybkiego odrastania niechcianych włosków. Zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. To kwestia kilku spotkań, w odstępach od 3 do 8 tygodni, w zależności od miejsca, gdzie była wykonywana. Po wykonaniu serii zabiegów skóra poddana depilacji laserowej jest praktycznie całkowicie uwolniona od owłosienia.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje wiązkę światła, który przechodzi przez skórę, docierając do jej wybranej części, w której znajdują się włoski. Pozostałe warstwy skóry są bezpieczne. Generowane fale wpływają na melaninę w strukturze włosa, uszkadzają ją, a tym samym uniemożliwiają włoskom odbudowę i regenerację.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu epilacji laserowej są m.in.:

  • ciąża,
  • problemy skórne, takie jak bielactwo czy łuszczyca,
  • świeża opalenizna,
  • zażywanie antybiotyków,
  • stosowanie retinoidów.

Na jakiś czas przed wykonaniem zabiegu powinniśmy także zrezygnować z takich napojów jak herbatka z bratka, skrzypu czy dziurawca.