farbowane 2

Jak dbać o włosy farbowane

 

farbowane 2

Sposoby pielęgnacji włosów powinny być dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Dbanie o włosy farbowane jest wyjątkowo wymagające, ponieważ zazwyczaj w wyniku koloryzacji kosmyki ulegają uszkodzeniu. Dowiedz się jak sprawić by kolor włosów był piękny i trwały.

Mimo ogromnej ilości preparatów do koloryzacji włosów i różnych technik tego zabiegu wciąż nie da się całkowicie wykluczyć ryzyka zniszczenia włosów. Wiąże się to z samą zasadą działania farb do włosów. Żeby barwnik mógł wniknąć do środka konieczne jest rozchylenie łusek, które w ostatnim kroku koloryzacji zamyka się za pomocą specjalnego preparatu. Szczególnie po utlenianiu, gdzie z włókna musi najpierw zostać usunięty naturalny barwnik, włosy nie są w tak dobrym stanie jak wcześniej. Aby poprawić ich kondycję konieczna jest regularna pielęgnacja, która nie tylko poprawi wygląd fryzury, ale także będzie opóźniać wypłukiwanie się koloru.

Pielęgnacja włosów farbowanych

Chcąc zapobiec szybkiemu wypłukiwaniu się koloru należy skupić się na dwóch priorytetach: odżywianiu i zamykaniu łusek. Podchodząc kompleksowo do pielęgnacji należy myśleć o suchych kosmykach już na etapie mycia. Istnieją szampony stworzone z myślą o farbowanych włosach. Wybierając środek myjący warto przede wszystkim skupić się na jego delikatności. Silne detergenty tylko jeszcze bardziej wysuszą, już i tak suche kosmyki. Warto poszukać takich nie zawierających w składzie SLS lub z dużą ilością substancji nawilżających, które zrównoważą substancje myjące.

Po farbowaniu włosów należy używać odżywki lub maski po każdym myciu, w przeciwnym razie matowe kosmyki będą znacznie bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Warto wybierać preparaty mające w swoim składzie oleje, które jednocześnie odżywiają włókna i otulą je zabezpieczając, substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy lub wyciąg z aloesu. Ostatnim krokiem podczas mycia włosów powinno być zamykanie łusek. Można to wykonać za pomocą preparatów dostępnych w drogerii lub własnoręcznie przygotowanych płukanek. Dzięki temu powierzchnia włosów stanie się gładsza i bardziej lśniąca, a kolor będzie dłużej utrzymywał się w niezmienionym stanie.

Po umyciu, przed suszeniem, w kosmyki warto wetrzeć kilka kropel silikonowego serum, które zapobiega utracie nawilżenia z włókien i zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dyscyplina i konsekwencja w dbaniu o włosy są konieczne jeśli kosmyki mają wyglądać dobrze kilka tygodni od farbowania. Niestety, w wyniku zaniedbań, często w krótkim czasie po zabiegu, kolor włosów zaczyna się zmieniać, na przykład żółknąć, a kosmyki puszą się i wyglądają jak lwia grzywa, którą coraz trudniej okiełznać.

Glorifying – zabieg dla włosów farbowanych

Jeżeli zmiana koloru była znacząca lub miało miejsce rozjaśnianie, może okazać się, że domowe sposoby nie wystarczą, aby zregenerować uszkodzenia powstałe w trakcie koloryzacji. Wtedy warto skorzystać ze specjalistycznych zabiegów takich jak glorifying, które mają za zadanie widocznie poprawić kondycję włókien.

Ten zabieg opiera się na linii kosmetyków, która ma dogłębnie odżywić, nawilżyć i wygładzić kosmyki. Dzięki czemu kolor dłużej pozostanie piękny i niezmieniony, a włosy będą gładkie i pełne blasku. Taki zabieg możemy przeprowadzić w Klinice Medycyny Estetycznej Anlaya Day Spa.

Dzisiaj możemy nadać swoim włosom dowolny kolor niezależny od tego wyjściowego, ale aby kosmyki wyglądały w nim dobrze dłużej niż tydzień od koloryzacji konieczna jest właściwa pielęgnacja. Całe szczęście wystarczy odrobina wiedzy w doborze kosmetyków i dyscypliny przy ich stosowaniu.