bańka chińska

Bańka chińska – skuteczny sposób na cellulit

Cellulit, czyli tzw. “skórka pomarańczowa”, może być prawdziwym utrapieniem. Nieestetyczne nierówności na powierzchni ciała są skutkiem nieprawidłowego metabolizmu komórek tłuszczowych, który skutkuje nieregularnym rozmieszczeniem tkanki łącznej. Warto zaznaczyć, że z problemem tym boryka się aż 80% kobiet – często także tych szczupłych. Pofałdowana, pokryta cellulitem skóra, kompletnie pozbawiona sprężystości, to całkowite przeciwieństwo współczesnego ideału piękna. Problem ten może być więc źródłem wielu kompleksów. Na szczęście nigdy nie jest za późno, żeby zacząć czuć się dobrze w swoim ciele. Z cellulitem można walczyć. Oprócz unormowania diety i wdrożenia odpowiedniej aktywności fizycznej, warto także zdecydować się na dodatkowe zabiegi kosmetyczne, które wspomogą cały proces i pozwolą na przyspieszenie pożądanych efektów. Jednym z takich zabiegów jest bańka chińska – masaż skuteczny w walce z cellulitem.

bańka chińska

Masaż na cellulit – na czym to polega?

Współczesny masaż bańką chińską wywodzi się z technik znanych w chińskiej medycynie ludowej. Do zabiegu najczęściej wykorzystuje się bańki gumowe (choć możliwe jest też zastosowanie baniek bambusowych lub szklanych). Masaż bańką chińską klasyfikowany jest jako masaż próżniowy – dzięki wykorzystaniu sił podciśnienia i próżni przyczynia się on do znacznej poprawy elastyczności skóry i likwidacji “skórki pomarańczowej” (nawet w tak problematycznych miejscach, jak cellulit na udach czy pośladkach).

Masaż bańką chińską – krok po kroku

 1. Na początku skóra zostaje natłuszczona – najczęściej za pomocą olejku lub oliwki. Natłuszczenie ułatwia przesuwanie się baniek, a przy tym rozgrzewa skórę.
 2. Następnie bańki zostają przyssane do skóry. W standardowym zabiegu stosuje się najczęściej 4 bańki różnej wielkości (odpowiednio do różnych obszarów ciała).
 3. Podczas właściwego masażu wykonuje się długie pociągnięcia bańkami po skórze – na przemian okrężne i linearne. Za każdym razem ruchy te zgodne są z kierunkiem przepływu limfy.

Masaż bańką chińską trwa najczęściej od 15 do 60 minut. Zabieg można przeprowadzić m.in. w Anlaya Day Spa, centrum medycyny estetycznej w Józefowie.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu na skórze mogą pojawić się lekkie zaczerwienienia, a nawet siniaki. Nie należy się jednak tym przejmować – są to zupełnie naturalne objawy, które powinny minąć najpóźniej po kilku dniach.

Aby zoptymalizować działanie masażu, najlepiej stosować go w seriach – najczęściej jest to ok. 10-12 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 2-3 dni. Po okresie intensywnej kuracji warto wciąż stosować masaż profilaktycznie (np. raz w tygodniu).

Nie tylko na cellulit – korzyści z masażu

Bańka chińska to nie tylko masaż na cellulit. Przynosi on także wiele innych korzyści. Wśród najważniejszych warto wymienić:

 • przyspieszenie metabolizmu (wspomagające proces odchudzania),
 • usunięcie toksyn z organizmu,
 • zmniejszenie opuchnięć i obrzęków,
 • likwidację bólu kręgosłupa i dolegliwości mięśniowych (m.in. tzw. “zakwasów”),
 • zmniejszenie widoczności rozstępów,
 • działanie pomocnicze w przypadku chorób stawów, chorób układu oddechowego i problemów z ukrwieniem.

Przeciwwskazania

Choć masaż bańką chińską uważa się za zabieg bezpieczny, niestety nie może on być stosowany w każdym przypadku. Wśród przeciwwskazań najważniejsze są:

 • hemofilia,
 • choroby nowotworowe,
 • poważna niewydolność krążenia,
 • stwardnienie rozsiane,
 • ciąża.

Więcej na temat zabiegu bańką chińską przeczytasz na stronie: http://www.anlaya.pl/masaze/masaz-banka-chinska/