banka chinska (2)

Bańka chińska, czyli masaż, który skutecznie zwalcza cellulit

banka chinska (2)

Każda kobieta chce wyglądać pięknie, ale przede wszystkim dobrze czuć się we własnym ciele. Bez względu na to, czy ciało jest szczupłe i wysportowane, czy może nieco bardziej zaokrąglone, istnieje spora szansa na to, że w którymś momencie życia na skórze pojawi się cellulit. To bardzo częsta przypadłość, z którą boryka się naprawdę wiele kobiet. Jedno jest pewne – ,,pomarańczowa skórka’’ nie wygląda estetycznie i z pewnością nie podnosi samooceny. Na szczęście istnieje wiele metod do walki z cellulitem, a jedną z nich jest chińska bańka.

Masaż na cellulit? Tak, ale tylko masaż bańką chińską

Można wyróżnić wiele różnych rodzajów masażu, które wykonuje się na wybrane partie ciała i twarzy. Różnią się efektami, jakie można uzyskać, preparatami i przedmiotami, które wykorzystuje się do ich wykonania. Jednak, jeśli chodzi o skuteczną walkę z cellulitem, najlepiej zdecydować się na masaż antycellulitowy z wykorzystaniem gumowej bańki, czyli bańki chińskiej. To odmiana masażu próżniowego, wykorzystującego siłę podciśnienia i próżni.

Najczęściej stosuje się go na takie partie ciała, jak: brzuch, uda i pośladki, czyli tam, gdzie ,,pomarańczowa skórka’’ pojawia się najczęściej, ale specjaliści z Anlaya Day Spa podkreślają, że ten zabieg z powodzeniem można stosować również w przypadku obrzęków oraz bólu mięśniowego. Zadowolone będą też osoby, które się odchudzają, ponieważ bańki chińskie doskonale przyspieszają metabolizm.

Jak wygląda zabieg z użyciem bańki chińskiej?

Zabieg rozpoczyna się od nałożenia dłońmi olejku lub oliwki (na te partie ciała, na których będzie wykonywany masaż). Ma to za zadanie rozgrzanie skóry i ułatwienie używania gumowych baniek. Następnie chińskie bańki przysysa się do skóry. W tym momencie warto wspomnieć o tym, że istnieje kilka rozmiarów, a dzięki temu z łatwością można dostosować je do wybranego obszaru ciała. Kiedy bańki są już przyssane, wykonuje się nimi ruchy kuliste lub linearne, ale zawsze zgodne z kierunkiem przepływu limfy. Zabieg nie jest długi, lecz bardzo intensywny i po jego zakończeniu na skórze mogą pojawić się zaczerwienienia, a nawet siniaki, jednak nie ma żadnego powodu do zmartwień – to normalne objawy, które ustępują w krótkim czasie i świadczą o tym, że masaż został wykonany prawidłowo.

Jakie są efekty masażu z użyciem bańki chińskiej i kiedy można je zaobserwować?

Masaż chińską bańką w znacznym stopniu wpływa na poprawę wyglądu skóry, która staje się elastyczna, gładka i bardziej napięta. Przepływ krwi i limfy zostaje usprawniony, co powoduje, że poprawia się ukrwienie i odżywienie, a opuchnięcia i obrzęki znikają. Taki masaż jest również doskonały, jeśli chcemy pozbyć się rezultatów zbyt forsującego treningu, czyli tzw. ,,zakwasów’’. Oczywiście główną zaletą tego zabiegu jest jego działanie antycellulitowe, które można zauważyć już po pierwszym masażu, ale trzeba pamiętać, że najlepsze rezultaty osiąga się po wykonaniu serii kilku lub kilkunastu zabiegów. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu mamy ,,skórkę pomarańczową’’ oraz jak bardzo jest ona widoczna.

Zanim zdecydujemy się na zastosowanie na naszym ciele chińskiej, gumowej bańki, warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni, ile zabiegów będzie koniecznych oraz w jakich odstępach czasowych należy je wykonywać, aby osiągnąć wymarzone rezultaty.